Власникам приватних будинків добре відомо, що таке горище. Адже для багатьох це місце, де можна зберігати речі, якими давно не користуються. І в більшості випадків, горище — це не що інше, як складське приміщення, де зберігають непотрібні речі або сімейних реліквії. Проте, таке приміщення можна використати більш функціонально. Мансарда – це саме те, що допоможе збільшити житлову площу будинку.

Проте, як показує практика, облаштувати житлову зону на горищі, не є простим рішення, крім цього, досить витратним. Адже не всі конструкції даху можна трансформувати у мансарду.

Спершу, варто звернути увагу на технічний стан:

  • Міжповерхове перекриття – наскільки ця конструкція є міцною, щоб в майбутньому витримати додаткове навантаження.
  • Висота мансарди. Немало важлива умова – висота від підлоги до стелі. Зазвичай, для такого приміщення вона має бути від 2 до 2,5 м.
  • Утеплення. Враховуючи те, що приміщення буде призначене для проживання мешканців будинку, мансарда має бути теплою, з комфортним мікрокліматом. Для цього, важливо зробити утеплення даху, якщо воно відсутнє досі.
  • Комунікації. Світло, опалення, можливо вода (ванна кімната) – це внутрішні комунікації, що створять можливим проживання на “горищі”.

 

Головні етапи при створенні  мансарди на горищі:

1.Провести демонтаж зайвих елементів горища та створити відкритий простір для формування нових архітектурних елементів.

2.Зміцнити конструкцію даху та тримальних елементів, адже від цього залежить безпека мешканців будинку.

3.Зробити монтаж опорних стояків, щоб правильно розподілити навантаження майбутніх стін.

4.Прокласти внутрішні комунікації, такі як електрика. Дуже рідко мансардне приміщення облаштовують для ванної чи кухні, оскільки таке рішення потребує капітальних змін та перебудови будинку в цілому.

5.Монтаж мансардних вікон, які дозволять денному світлу проникати у кімнату

6.Утеплення стелі та стін, в тому числі встановлення пароізоляційних плівок для нормальної циркуляції повітря.

7.Укладання підлоги, або ремонт чи заміна старої.

8.Ремонт мансардного приміщення (вирівнювання стін та нанесення фінішного оздобленого шару)

Отже, як поетапно зробити мансарду на горищі ви вже знаєте. Однак, втілити цей задум самостійно є практично неможливо. Для цього потрібні ґрунтовні рекомендації архітектора, інженера-будівельника, електриків та інших майстрів, які мають досвід не лише у ремонтній сфер, а й покрівельній.

Щоб мансарда стала частиною вашого дому, звертайтесь у компанію “ТехБудДизайн”, де працює команда досвідчених будівельників. 

Подзвонити