Прибудинкова тераса – це ідеальна конструкція, яка чудово підходить для сімейних вечерь на свіжому повітрі або тихого відпочинку з улюбленою книгою. Перші тераси з’явилися ще в часи Середньовіччя, в Італії. Такі прибудови спочатку виконували роль конструкцій, які дозволяють вирівняти підлогу на пагорбах та нерівному рельєфі. Пізніше їх перетворили на місця відпочинку.

Тераси почали з’являтися навколо італійський віл, палаців, готельних комплексів. Деякі прибудови були настільки масштабні, що мали власний міні-сад та навіть фонтан. Сучасні конструкції, безумовно, відрізняються від середньовічних. Проте вони досі виконують роль комфортного простору для яскравого відпочинку.

Типи прибудинкових терас

Перед будівництвом тераси такого типу варто визначитися, яку саме конструкцію вона матиме та які функції буде виконувати. Прибудова може бути:

  •         відкрита;
  •         напіввідкрита;
  •         закрита.

Відкритий тип – це зручний настил, який не має даху. Фактично, це прибудова до фундаменту або сходів будинку, на якій можна розташувати ігрові зони, місце для вечері, виставити рослини, тощо. Для захисту від палючого сонця чи дощу використовують мобільні тенти. Це – доволі простий в будівництві та недорогий варіант. Зазвичай такі прибудови розташовуються в південному або південно-східному напрямку будинку.

Напіввідкрита прибудинкова тераса – це чудова конструкція, яка складається з підлоги та надійного даху. Такий варіант обійдеться дорожче, ніж відкрита конструкція, проте вона забезпечує надійний захист від сонця, дощу та вітру у будь-який час. Під повноцінним дахом можна сушити гриби та трави. Під ним же можна розташувати садові меблі стаціонарно. Їх не доведеться ховати в разі атмосферних опадів.

Закриті тераси будуються досить рідко. Їх можна спроектувати у випадку, коли сам будинок має відповідну конструкцію. Мінімум дві стіни будівлі стають стінами самої закритої тераси. Варто розуміти, що така прибудова не має скла. Дві добудовані стіни – невисокі та тонкі.

Будь-який тип прибудинкових терас може мати різне розташування. Іноді найкраще рішення – споруда прямо біля головного входу. В інших випадках будівництво тераси планують так, щоб вони стали додатковим закритим простором на задньому дворику. У будь-якому випадку, найкращим рішенням буде споруда на південному боці. Так на терасі завжди буде сонячно, тепло та затишно.

Що ж стосується матеріалів, то вибір суто індивідуальний. Найбільш популярний та екологічний варіант – прибудови з дерева. Вони виглядають естетично, мають довгий термін експлуатації. За умови, що дерево було правильно оброблене, такі тераси витримують вплив прямого сонячного проміння, активних атмосферних осадів, різких поривів вітру, тощо.

Також тераси будуть з цегли. Таке рішення дозволяє створити прямо біля входу в дім атмосферний функціональний камін. Біля нього приємно знаходитися і в теплі дні, і в період міжсезоння. Загалом, будь-який матеріал може бути надійним, якщо він підібраний спеціалістами, які знають усі особливості будинку та прибудинкової території.

Подзвонити