Водовідведення та водопостачання будинку  –  це головна умова комфортного проживання сучасної людини. Без таких систем сьогодні не здається в експлуатацію жоден об’єкт, навіть господарського призначення. Разом з опаленням та вентиляцією ці комунікації є першими зручностями, які придумала дюдина.

В процесі будівництва важливо продумати кожен момент, щоб постачання та відведення води відповідало усім законодавчим, пожежним та іншим нормам. Влаштування таких зручностей залежить від типу водопостачання. Про це і варто поговорити більш детально.

Головні види систем водопостачання

Існує два основні типи постачання води. Це:

Централізовані системи нерозривно пов’язані з центральними водними магістралями. Саме такі магістралі є джерелом постачання води, до якого можна підключитися. Послуги під’єднання виконують лише співробітники компанії чи підприємства, яке надає послуги водопостачання. 

Власники житла не мають права контролювати подачу води чи впливати якимось чином на ці системи. Підприємство водопостачання, в свою чергу, зобов’язується контролювати якість води, слідкувати за цілісністю труб та справністю магістралі загалом. Таким же чином влаштовується система водовідведення та каналізації.

Автономна система  –  чудове рішення для тих, хто хоче контролювати якість труб та чистоту води самостійно, а не покладатися на чесність незнайомих людей. У таких випадках необхідно проводити буріння свердловини на прибудинковій території для доступу до чистих грунтових вод. 

Така система схожа на влаштування традиційного колодязю. Проте сучасні технології дозволяють створити розгалужену схему насосів та приладів, які виводять воду зі свердловини в будинок. Автоматична система накачки не потребує зусиль для добування води.

Для влаштування автономного водопостачання створюють свердловини середньої глибиною в 15 метрів. Іноді доводиться копати глишбше, до 50 метрів. Одне з правил влаштування свердловини  –  перевірка якості та безпеки води. Для цього викликають спеціалістів з хімічних лабораторій. 

Також варто проконтролювати, щоб колодязь мав запас води мінімум 200 літрів. Важливо, щоб поряд зі свердловиною не було каналізаційних артерій. Автономне водопостачання передбачає, що власники отримують дозволи та облаштовують усі комунікації самостійно. Це стосується і систем водовідведення.

Змішані системи можуть поєднувати центральне водопостачання та автономне водовідведення. Такі рішення зустрічаються дуже рідко. Їх можна побачити в містах, які знаходяться високо в горах або мають нестандартний ландшафт. 

Збір та використання дощових вод

Збір дощової води  –  необхідність для будь-якого житлового будинку. Такі системи потрібні для того, щоб будівля залишалася сухою та міцною, а територія  –  чистою. 

Для збору дощових вод влаштовують спеціальний накопичувальний резервуар з оцинкованого металу або іншого антикорозійного матеріалу, який поєднують із водостічною системою покрівлі. Важливо, щоб дах мав нахил мінімум 10°.

Дощову воду можна використовувати для ручного і автоматичного поливу, а також інших господарських потреб. Проте важливо знати, як правильно поєднати між собою усі системи водопостачання та водовідведення. 

Буземовно, можна влаштувати усе самостійно, проте легше, дешевше і надійніше звернутися до спеціалістів. Таких людей можна знайти за телефоном +38 (097) 992 30 91, а консультацію можна замовити через сайт buduymo.com.ua

Подзвонити