Каналізація  –  одна із найбільш важливих систем будь-якої споруди. Перші каналізаційні схеми були створені ще в часи Середньовіччя. З того періоду саме від них залежить чистота, безпека та зручність проживання в домі.

Влаштувати каналізацію не так легко. Про те, як виглядає процес, варто поговорити більш детально.

Як монтують систему каналізаційних труб?

Кожна каналізаційна система може мати свої особливості. Усе залежить від архітектурного типу, призначення та навіть габаритів споруди. Проте майже всі системи складаються з двох головних частин: зовнішньої та внутрішньої.

Зовнішня частина  –  це все, що знаходиться за межами будівлі, тобто система труб, септик, каналізаційні стоки, т.д. Внутрішня частина складається, відповідно, з усіх деталей, які розміщуються в будинку. Вона поєднується із зовнішньої за допомогою проміжних труб, які виводять найчастіше через фундамент.

Більшість спеціалістів формують схему поєднання та розташуванням таким чином, щоб усі точки зливу та труби підводилися до одного надійного стояка. Це дозволяє створити надійну систему та забезпечити зручність майбутнього обслуговування каналізації.

Головні способи монтажу каналізації в будинку

Існує два способи монтування труб в приміщенні:

  • відкрите прокладання;
  • закрите прокладання. 

Відкрита система передбачає кріплення труб до стін за допомогою додаткового обладнання. Такий варіант має багато переваг. По-перше, відкривається зручний доступ до складових системи. Це значно спрощує процес обслуговування та ремонту труб, що дозволяє вчасно виявити протікання та оперативно вирішити цю проблему.

По-друге, така система дозволяє легко усунути засмічення труб та провести ремонт без пошкодження стін. Проте варто пам’ятати, що в такому випадку потрібно буде потурбуватися про те, як гармонійно вписати труби в інтер’єр. Сучасні дизайнерські рішення дозволяють зробити це без зайвих зусиль, але не кожен стиль підходить для цього.

Також не зайвим буде зауважити, що подібна система може бути не надто зручною для прибирання. На трубах та клапанах можуть накопичуватися пилюка та бруд. Доведеться витрачати дещо більше зусиль на очистку.

Закрите прокладання дозволяє заховати труби та комунікації під підлогу. Такий варіант менш доступний для обслуговування та ремонту, проте він виглядає більш естетично та не накопичує бруд. До того ж, закрита система дозволяє забезпечити достатню шумоізоляція для труб.

При виборі закритої схеми варто потурбуватися про вибір якісних труб та обладнання. Також варто провести додаткові гідравлічні випробування після монтування, адже у випадку аварії після завершення підлоги доведеться все розбирати та замінювати.

Особливості влаштування локальних очисних споруд

В залежності від особливостей та призначення будівлі обирають і місце влаштування очисної споруди. У випадках з житловими будинками такий об’єкт повинен розташовуватися не ближче, ніж за 5 метрів.

Септики необхідно влаштовувати подалі від джерела чистої води. Варто потурбуватися, щоб відстань між такими об’єктами складала не менше 30 метрів. Також бажано знайти локацію, яка була б доступною для під’їзду спеціальної техніки. Каналізаційні системи та септики потребують регулярної очистки, тому краще продумати, як асенізаторська машина буде під’їжджати до них.

Існує безліч інших вимог та норм, яких необхідно дотримуватися. Саме тому важливо довірити влаштування каналізаційної системи спеціалістам. Зробити це можна за номером +38 (097) 992 30 91, а необхідну продукцію можна знайти на сайті buduymo.com.ua.

Подзвонити