Влаштування інженерних систем вимагає від будівельників професійних знань та навичок. Спеціалісти повинні розробити не одну схему та узгодити немало проектів перед тим, як перейти до будівництва. Саме тому важливо знайти досвідчених людей та знати, що саме входить до інженерних мереж.

Що включає в себе монтаж інженерних систем для житлового будинку?

Монтаж інженерних мереж та комунікацій складається з влаштування:

  • системи водопостачання;
  • системи електропостачання;
  • опалювальних систем;
  • каналізаційної системи та водовідведення;
  • вентиляційної системи.

Перед тим, як почати роботи, будівельники створюють спеціальний проект з урахуванням індивідуальних особливостей споруди. Такий проект потрібен ще і для того, щоб усі системи були влаштовані в чіткій відповідності до законодавчих норм та вимог безпеки.

Також варто зазначити, що подібні проекти дозволяють прорахувати можливості кожної системи, створити більш-менш чіткий бюджет та не виходити за його межі. Спеціалісти прокладають інженерні мережі з урахуванням усіх факторів, які можуть на них впливати: кліматичні умови, хімічний склад грунту, глибина залягання грунтових вод, тощо. Також вони оцінюють готові комунікації поблизу будинку та розглядають найкращі способи підключення до них.

Влаштування систем водопостачання та водовідведення

Влаштування водопостачання залежить від того, чи є поряд централізована система. Якщо вона є, то для будинку розробляють систему труб та узгоджуюють план із установою, що відповідає за водопостачання міста/села. Далі все просто: будинок під’єднують до централізованого водопостачання, встановлюють лічильники, т.д. Така ж схема актуальна для влаштування каналізації та водовідведення, які під’єднують до централізованих систем.

Автономні системи водопостачання вимагають більше уваги. По-перше, треба знайти джерело води на ділянці, перевірити його безпечність (хімічний склад води, органолептичні показники, тощо). По-друге, варто розробити план прокладки труб, установки додаткового очисного обладнання, тощо. 

Автономна каналізація передбачає створення системи труб, влаштування септиків та розробку схеми очистки. Спеціалісти проводять розрахунки обсягу зливових стоків та створюють чіткий план розташування сантехніки.

Опалення та газопостачання

Проект опалюванні створюють перед прокладанням інженерних мереж. Спочатку розробляють схему розташування та підключення опалювального обладнання, трубопроводів, тощо. 

Що ж стосується газопостачання, то ним мають займатися спеціалісти організації, яка відповідає за забезпечення населення газом. Після створення проекту прокладають труби для транспортування газу по ділянці, з’єднують із системою газопостачання, встановлюють системи фільтрів та контролю тиску.

Вентиляція та електропостачання

Для влаштування вентиляції створюють схему повітророзподільних мереж в залежності від габаритів, архітектурних особливостей та інженерних елементів будівлі. Що ж стосується електропостачання, то його прокладання передбачає створення ефективної схеми, яка б враховувала кількість розеток, приблизні цифри використання ресурсу, число електроприладів, тощо.

Як зрозуміло з усього сказаного вище, прокласти інженерні комунікації самостійно практично неможливо. В будь-якому випадку доведеться консультуватися зі спеціалістами. Замовити створення інженерних комунікацій можна за номером +38 (097) 992 30 91 або через сайт buduymo.com.ua.

Подзвонити