Утеплення фасаду – обов’язкова процедура для будівель різних розмірів та призначення. Воно дозволяє значно зекономити на опаленні та продовжити термін експлуатації. Існує безліч різних матеріалів, які дозволяють зміцнити фасад. Виробники постійно працюють над створенням нової екологічної та функціональної продукції. Про неї варто поговорити детальніше.

Чому необхідно проводити утеплення фасаду?

Утеплення фасаду будинку необхідне не лише для того, щоб зберегти тепло та зекономити ресурси. Цей процес дозволяє значно знизити вологість в будинку та забезпечити сухість стін завдяки перенесенню “точки роси” за межі фасаду. Таким чином можна забути про плісняву, грибок та інші неприємні наслідки підвищеної вологості.

Також більшість матеріалів утеплення забезпечують захист від впливу механічних та атмосферних факторів. Вони стають додатковою стіною, яка бере на себе дію дощів та вітру, тощо. 

Ще одна функція, яку може виконувати утеплення фасаду будинку – це створення естетично привабливого вигляду. Матеріал утеплення може мати різну фактуру та колір, він підходить для фарбування та інших оздоблювальних робіт. З допомогою утеплювальних плит можна приховати недоліки фасаду, провести реконструкцію старих будівель. 

Також варто зазначити, що щільне утеплення може стати чудовим ізоляційним матеріалом. Воно буде поглинати звуки зовні, тому в самому будинку буде значно тихіше та спокійніше.

Основні матеріали для утеплення фасаду

Існує декілька технологій створення додаткового захисту від холоду. Це може бути утеплення квартири зовні або всередині. Останній варіант використовується дуже рідко, оскільки має більше недоліків. Він підходить лише для тимчасового утеплення або для будинків, фасад яких не можна змінювати. 

І для зовнішнього, і для внутрішнього утеплення використовують приблизно однакові матеріали. Найбільш популярні серед них:

  • Мінеральна вата. До складу такого матеріалу входять металургійні шлаки та силікатні сплави гірських порід. Він має волокнисту текстуру та чудово затримує тепло. Чим менше шлаків у складі, тим якісніше утеплення для фасаду будинку. Мінвата має високий рівень стійкості, не деформується та не горить. Вона надійна, легка та екологічна. 
  • Скловолокно. Такий утеплювач створюють із залишків скляної промисловості. Він екологічний та щільний, дуже пружний та міцний. Форма випуску – плити або рулони. Кожен варіант підходить для різних конструкцій та атмосферних умов. Скловолокно часто використовують для вентиляційних фасадів.
  • Пінопласт. Це спінений полімерний матеріал високої якості. Утеплення будинків пінопластом дозволяє забезпечити теплоізоляцію та захист від шуму. Його легко монтувати, проте такий варіант підходить не для всіх будинків. 
  • Пінополістирол. Ще один пінний полімерний матеріал. Проте, в порівнянні з пінопластом, він щільніше та міцніше. Такий матеріал витримує дію агресивних хімічних речовин. Він не поглинає вологу та не створює середовище для розвитку грибкових мікроорганізмів. Пінополістирол, на відміну від утеплення будинків пінопластом, більш універсальний та надійний. 

При виборі матеріалу для утеплення квартири зовні необхідно враховувати атмосферні умови, деталі конструкції та потенційні ризики. Професійні будівельники допоможуть обрати найкращу технологію та оптимальний утеплювач.

 

Подзвонити