На фінальному етапі будівництва виникає потреба привести до ладу довколишню ділянку. Аби прибудинкова територія, садові доріжки, паркувальні місця, зони відпочинку та інші площадки біля жилих та комерційних будівель мали охайний вигляд, використовується технологія укладання бруківки. Матеріал має багато переваг, які й зумовлюють його популярність серед споживачів. Бруківка виглядає естетично, витримує великі навантаження, створює рівне дорожнє покриття. При цьому важливим фактором є не лише правильний вибір матеріалу, але і якість укладання, адже від цього залежить термін експлуатації доріжок і площадок. Компанія “ТехБудДизайн” надає послуги з професійного укладання бруківки у Львові та регіонах Західної України. Ми суворо дотримуємося технологій і норм будівництва, тому надаємо гарантію на виконану роботу при подальшій експлуатації. Наша бригада у найкоротші терміни проведе весь комплекс робіт, дбаючи перш за все про якість, надійність та довговічність покриття.

Укладання бруківки: переваги матеріалу та етапи монтажу

Бруківкою називають тротуарну плитку, що виготовляється з бетону і різноманітних домішок. Таке покриття має більший попит, ніж асфальтування доріжок, в силу багатьох причин. Зокрема бруківка має такі переваги:

 • естетичність – велика різноманітність кольорів, форм і розмірів дозволяє втілювати будь-які дизайнерські задуми;
 • екологічність – бруківка не містить шкідливих домішків;
 • стійкість до коливань температури – тротуарна плитка не тріскає на морозі й не плавиться під палючим сонцем;
 • здатність до ремонту – окремі ділянки можна легко демонтувати та замінити, не порушуючи цілісність всього покриття.

Укладання бруківки актуальне при облаштуванні твердих пішохідних, рідше автомобільних зон. Парки, міські площі, дачні та присадибні ділянки, паркувальні місця поблизу житлових комплексів та розважальних центрів У Львові та інших містах – це невеликий список об’єктів, де застосовується ця технологія. Аби досягнути якісного результату, варто звернутись до професіоналів компанії “ТехБудДизайн”. Укладка бруківки відбувається такими етапами:

 1. Проєктування. На цьому етапі приймаються конструктивні рішення щодо основи, дренажу, розробляються робочі креслення відповідно до територіальних особливостей, наявності рослинності, особистих побажань.
 2. Розрахунок вартості. Ми детально прописуємо ціну на матеріали (безпосередньо бруківки, а також бордюрів, щебеню, річкового піску), робіт з укладання.
 3. Доставка матеріалів на об’єкт виконання у Львові чи іншому місті.
 4. Виконання робіт з укладання бруківки. Цей етап за умови роботи професіоналів займає мінімум часу.

Ціна на укладання бруківки у Львові залежить від багатьох факторів. Має значення вибір матеріалів, особливості місцевості та складність роботи. У будь-якому випадку наша компанія готова вам запропонувати оптимальні умови для співпраці.

Укладання бруківки: вибір матеріалу

Тротуарна плитка відрізняється за кольором, формою і товщиною. Якщо відтінок обирається відповідно до дизайнерського рішення, то товщина бруківки визначається залежно від місця укладання. Зокрема:

 • 40 мм – плитка такої товщини підходить для облаштування пішохідних доріжок, тротуарів;
 • 60 мм – така бруківка застосовується для укладання на паркувальних місцях, стоянках;
 • 80 мм – промисловий варіант.

Також є певні вимоги до основи перед укладанням бруківки у Львові. Для пішохідних зон потрібна піщана подушка, для дорожніх – піщано-цементна, а промислових – бетонна і піщана. Підготовка до укладання бруківки передбачає попередній розрахунок опорного шару основи, монтаж дренажної системи, а також ретельний вибір матеріалів. Такий підхід, якого дотримується наша компанія, забезпечує відведення опадів, волого- і морозостійкість покриття, тривалий термін його експлуатації.

Технологія укладання бруківки: варіанти та особливості виконання

Існує кілька способів укладання бруківки. Вибір методу залежить від ґрунту і майбутньої експлуатації ділянки (пішохідна зона, ділянки для проїзду і паркування автомобілі тощо). Відбувається укладання бруківки у Львові та інших містах таким чином:

 1. Планування і розмітка. Незалежно від способу укладання бруківки, остаточний результат залежить від ретельності попередньої розмітки й підготування основи. Тому варто довірити роботу спеціалістам компанії “ТехБудДизайн”, які мають чималий досвід у цій справі.
 2. Виймання ґрунту.
 3. Підготовка основи під укладання бруківки. За умови правильного виконання доріжка чи площа не просяде протягом багатьох років експлуатації. Для цього монтують водонепроникний дренажний опорний шар з щебеню та гравію, прокладають водостоки для виведення надлишків дощової води. При цьому всі шари ретельно вирівнюються та утрамбовуються віброплитою.
 4. Укладання тротуарної плитки та бордюрів.
 5. Заповнення швів піском.

Існують різні види укладання бруківки. Вони визначаються такими факторами:

 • геометрією – укладання бруківки може відбуватися стик в стик, ялинкою, в розбіг, хаотично, хвилею, зі зміщенням, круговим малюнком, геометричною побудовою, шаховим розміщенням, лабіринтом, тетрісом, драбинкою тощо;
 • кольорами – для облаштування території можна використовувати бруківку одного або кількох відтінків. Усе залежить від ваших вподобань та потреб. Ціни на укладку бруківки визначаються також складністю формування потрібного малюнку;
 • формами – тротуарна плитка може мати форму цеглинки, ромба, конюшини, кісточки, шестикутника, квадрата, луски, хвилі.

Якщо вам потрібна послуга укладання бруківки у Львові та регіоні, а також в Івано-Франківській, Волинській, Тернопільській, Чернівецькій та Хмельницькій областях, наша компанія виконає роботу якісно, швидко та професійно. Наші спеціалісти допоможуть визначитись із вибором плитки, її кольором та малюнком укладання. Ми працюємо у Львові та інших регіонах з дотримання умов та правил, аби ви насолоджувались естетичним, комфортним і міцним покриттям протягом багатьох років.

Подзвонити