Будинок з цегли – прекрасне рішення для тих, кому необхідно отримати міцні стіни за доступною вартістю. Такий матеріал витримує великі навантаження, підходить як для внутрішнього будівництва, так і для зовнішнього облицювання. До того ж, його використовують сотні років, тому існує безліч зручних технологій кладки.

Існує безліч типів цегли. Виробники використовують різні види глини, домішок, фарбування та технології запікання. Від цих параметрів залежить, для яких цілей підходить цегла та в яких умовах її можна використовувати. Є кілька особливо популярних та надійних типів матеріалу, про які варто поговорити детальніше.

Клінкерна цегла для будівництва та її особливості

Будинки з клінкерної цегли можна зустріти дуже часто. Такий матеріал створюють зі сланцевої тугоплавкої глини, яку спресовують та запікають під температурою від 1500 °С. Глина має однорідну та мілкодисперсну консистенцію, тому з неї виходять рівні, міцні та надійні цеглини, які потім можна використовувати для будівництва.

Головні переваги такого матеріалу – це:

  • Висока стійкість до низьких та високих температур. Цегла витримує близько 300 циклів різкого замерзання та розморожування.
  • Стійкість до агресивного зовнішнього середовища та атмосферних опадів. Цеглини не стираються та не вивітрюються.
  • Низький рівень поглинання вологи. Завдяки цьому матеріал не знищується зсередини.

Будинки з клінкерної цегли витримують великі навантаження, вони довговічні та міцні. Сам матеріал використовується для внутрішнього та зовнішнього облицювання. З його допомогою обкладають фасади, цоколі, каміни, стіни, тощо.

Облицювальна цегла та її використання в будівництві

Будинки з облицювальної цегли витримують різкі перепади температур. Але при виборі такого матеріалу варто прослідкувати, щоб цеглини мали гладеньку рівну поверхню, вапняних ліній, сколів, пошкоджень, тощо. Такі дефекти повністю нівелюють переваги облицювальної цегли, впливають на її міцність.

Матеріал може мати різні коефіцієнт морозостійкості. Виробник вказує їх на упаковці, оскільки різні типи цегли підходять для різних кліматичних умов. Будинки з облицювальної цегли (вона використовується для обробки зовні) стійкі до будь-яких атмосферних факторів. Цегла не поглинає вологу та не боїться вітру. Колір матеріалу залежить від того, яку саме глину було використано для виготовлення.

Для того, щоб облицювальна цегла виконувала свою функцію, необхідно слідувати всім рекомендаціям та інструкціям виробника при будівництві. Варто вибрати якісний цементний розчин, потурбуватися про надійну армувальну сітку, дотримуватися технології кладки, тощо.

Силікатна цегла та її особливості

Силікатна цегла – це суміш піску та вапна, а також деякі домішки для надання міцності та щільності. Для виготовлення використовують технологію сухого пресування. Будинок з цегли такого типу витримує високі навантаження.

Силікатний матеріал підходить для зведення стін та перегородок. Його ж можна використовувати для зовнішніх облицювальних робіт. Силікатна цегла витримує сильні морози, різкі заморожування та розморожування. Вона має різні відтінки та розміри. 

Варто пам’ятати, що будинок з цегли силікатного типу не підходить для регіонів з високим рівнем вологості та великою кількістю опадів. Проте для сухих та сонячних місць кращого варіанту не знайти.

Подзвонити