Приватний будинок – це територія, де кожен член родини може знайти своє місце. У багатьох випадках найбільш відвідуваною та затишною локацією виявляється не головна вітальня, а саме прибудова за межами дому. Це може бути веранда або тераса.

Обидва типи приміщень чудово підходять для сніданку в колі сім’ї, вечірнього чаювання та просто відпочинку на свіжому повітрі. Та перед тим, як обирати оптимальний варіант, необхідно розібратися, чим вони різняться і для яких цілей підходять.

Відмінності терас та веранд

Не зважаючи на те, що обидва типи приміщень мають схоже призначення та зовнішній вигляд, між ними існує різниця, котра суттєво впливає на комфорт власників будинку. Веранда – це такий тип прибудови, при якому обов’язково зводиться додатковий фундамент, а на ньому будується приміщення. Веранда може мати закриту або відкриту форму.

Тераса у Львові, як і в будь-якому іншому місті – це додатковий майданчик, для якого не створюється фундамент. Основу для прибудови встановлюють трохи вище рівня землі. Тераса складається з надійного навісу та огорожі. Вона може прибудовуватися як окремий об’єкт або плавно переходити в ґанок.

Також важливо розуміти, що веранда має прив’язку до конкретної локації, тоді як терасу можна прибудувати там, де зручно. Веранди виконують функцію додаткового приміщення біля входу до споруди.

Тераса та її особливості

Тераса біля будинку може виконувати функції відразу декількох приміщень. Це:

  •         вітальня на період літа та теплого міжсезоння;
  •         їдальня;
  •         майданчик для дітей на період дощів;
  •         рекреаційне приміщення на свіжому повітрі.

Прибудова такого типу може мати різну форму та розміри. В процесі планування варто звернути увагу на такі фактори, як архітектурні особливості будинку та показники ґрунту під ним. Також на етапі планування не зайвим буде продумати, які меблі та де будуть стояти на терасі. Матеріали зведення можуть бути різними, але саме для підлоги варто підібрати максимально міцну та витривалу основу. Оскільки фундаменту під нею немає, саме на площу підлоги припадає усе навантаження.

Для будівництва терас найчастіше використовується дерево та цегла. Перший варіант – міцний, естетичний та екологічний матеріал, який дає дизайнерам велике поле для втілення ідей. Дерев’яні тераси з правильною обробкою можуть простояти без змін десятки років. При цьому, вони достатньо легкі, тому в процесі будівництва не доведеться працювати з укріпленням ґрунту чи стіни, до якої прибудовується конструкція.

Цегла має свої переваги. Вона неймовірно міцна, не боїться впливу атмосферних та механічних факторів, не вимагає особливої обробки та догляду. Цегельні споруди відрізняються довгим терміном експлуатації. Проте вони мають велику вагу.

Веранда та її особливості

Більшість веранд них приміщень будуть з дерева, цегли або полікарбонату. Загалом, підходить будь-який матеріал високої міцності. З такої прибудови можна зробити їдальню, кухню або зимовий сад. Проте вона рідко використовується як повноцінна вітальня або місце для зустрічі з друзями, оскільки веранда завжди знаходить на вході в дім.

Важливо розуміти, що головне призначення веранди – забезпечити додатковий бар’єр на межі холоду біля входу в дім. Її часто утеплюють та будуть закритою – з вікнами або глухими стінами. Така прибудова має суто функціональне призначення.

Що обрати?

Веранди, в тому числі засклені, більше підходять для використання в умовах холодного клімату. Вони не дають такого відчуття простору та свіжого повітря, як тераси, але чудово виконують функцію зимового саду чи їдальні.

Тераса у Львові, до прикладу, буде кращим рішенням, оскільки вона дозволяє милуватися краєвидами в умовах відносно м’якого клімату. Але там, де температура повітря частіше низька, краще будувати веранди.

Подзвонити