Альтернатива матеріалів для будівництва будинку дозволяє створити такий дім, який найбільше буде відповідати всім вашим вимогам та потребам. Зазвичай це полягає у втіленні дизайнерської концепції, функціональності та загальній вартості будівництва.
Були і залишаються одними із популярніших матеріалів: цегла та дерево. Проте, з чого звести будинок, і які фактори впливають на прийняття рішення розберемо детальніше.

Будинок з дерева та цегли: переваги та недоліки.

1.Екологічність.
Будинок з дерева. Ніхто не поставить під сумнів натуральність матеріалу, що безперечно є позитивним фактором. Але разом з тим, деревина піддається впливу шкідників, грибків тощо. Тому, для цього потрібна додаткова обробка, щоб створити захисний бар’єр (антисептик) від негативного зовнішнього впливу.
Будинок з цегли. Цегла є натуральним будматеріалом, який виготовляють з глини, піску та інших мінералів, які формують у брикет та випікають при високих температурах.

2.Фізичні та функціональні властивості матеріалів.
Цегляні будинки однозначно міцні та довговічні. Цегла не піддається руйнації на відміну від дерева, а також чудово тримає тепло та, є, достатньо, вологостійкою. Це дозволяє створити правильний мікроклімат в приміщенні. Однак, це стосується лише якісної цегли, наприклад, клінкерної, яка є відносно дорогою та супутніх будівельних матеріалів. Крім цього, неякісна цегла при високій вологості може давати тріщини у стінах, що тягне за собою капітального ремонту.
Дерев’яні будинки. Головною перевагою будівництва будинків з дерева є швидкість та простота монтажу. Наприклад, каркасне будівництво з брусів, вважається практичним, надійним та швидким методом отримати будинок своєї мрії. Також, дерев’яні дома краще витримують такі катаклізми як землетруси, то ж чудово підійдуть для встановлення у гірській місцевості. Більш стійкі до ерозій та довговічні. Недоліками, на жаль, є слабкість протидії грибкам, цвілі, сонячним променям, вітру, вологості повітря, що призводить до швидкого зносу матеріалів.

3. Вартість
Сказати однозначно, що цегляні будинки є дорожчими ніж дерев’яні не можна. Якщо для будівництва використовувати лише якісну цеглу та інші будівельні матеріали, безперечно, це вплине на кінцеву ціну. Проте, будівництво будинків з дикого бруса, оциліндрованого чи клеєного, використовуючи дорогі породи дерев дешево теж не обходяться, винятком є каркасне будівництво. Єдина різниця може полягати у тому, що процес будівництва дерев’яних будинків є швидшим та простішим, а отже і економія на робочому ресурсі. Слід пам’ятати, що такі будинки потребують захисту та необхідної антисептичної обробки для запобігання передчасної руйнації.

Подзвонити