Користь саун та лазень доведена вже давно. Банні процедури дозволяють покращити стан шкіри та волосся, підвищити імунітет, позбутися шлаків та токсинів. Багато людей влаштовують такі оздоровчі комплекси прямо в себе вдома, щоб зекономити кошти та мати змогу попаритися в будь-який час.

Найбільш популярні види теплових комплексів  –  це сауни та лазні. Вони прості в будівництві, коштують не надто дорого та підходять практично кожному. Яка ж різниця між такими об’єктами? Та який варіант обрати для себе?

Яка різниця між лазнею та сауною?

Головний чинник, який відрізняє лазню від сауни  –  це пар. Лазня передбачає наявність гарячого пару у великій кількості, в той час як сауна  –  це сухоповітряне приміщення, де працює виключно висока температура. Для прикладу, рівень вологості у лазні доходить до 65%, а температура може доходити до рівня в 80-90 градусів. В сауні ж вологість не вище 9-10%, а температурний режим приблизно такий самий.

Через цей чинник особливості будівництва та конструктивні деталі таких споруд відрізняються теж. Так, для лазні та сауни обирають різні типи дерева, джерела тепла, тощо. В залежності від габаритів будівлі та побажань власника спеціалісти пропонують індивідуальні рішення для кожного окремого випадку.

Що спільного між сауною та лазнею?

Спільні конструктивні риси  –  це складові конструкції. І сауна, і лазня потребує створення передбанника, душової чи басейну, приміщення-парилки. В обох випадках необхідно створити якісне дерев’яне оздоблення в парилці та обрати якісні натуральні матеріали. Для лазень і саун використовують спеціальні лако-фарбові вироби, які при нагріванні не виділятимуть в повітря токсичні речовини.

Також спільними для обох будівель будуть вимоги до якості. І сауна, і баня повинні:

  • Швидко нагріватися до потрібної температури.
  • Підтримувати рівень температури та утримувати тепло.
  • Мати при хорошій теплоізоляції активну систему вентиляції.

Джерело тепла в лазнях та саунах зазвичай виготовляють зі сталі чи чавуну, також часто використовують натуральні камені. Різниця лише в тому, що в сухоповітряних саунах можуть встановлювати електричні нагрівачі, тоді як в лазні таку техніку використовувати не можна через воду та пару.

Головні етапи будівництва лазень та саун

Спільними для обох типів оздоровчих комплексів є ще й етапи будівництва. Все починається зі створення міцного фундаменту з хорошою тепло- та водоізоляцією. Далі зводять стіни та створюють дах з якісними системами вентиляції. Після цього займаються утепленням приміщення (за потреби), влаштуванням пароізоляції (у випадку із саунами). 

Наступний етап  –  це установка пічки або іншого джерела тепла. Цей пристрій обирається в залежності від площі лазні чи сауни, її конструктивних та архітектурних особливостей. Дуже важливо, щоб підключенням таких пристроїв займалися спеціалісти, які врахують всі правил безпеки. Самостійно побудувати естетичну, безпечну, та, що не менш важливо, ефективну сауну чи лазню практично неможливо. Замовляйте консультацію за телефоном +38 (097) 992 30 91 або замовляйте через сайт buduymo.com.ua.

Подзвонити