Більшість храмів на території України  –  це унікальні споруди і в архітектурному, і в сакральному сенсі. Догляд за ними потребує особливих зусиль та професійного підходу, адже архітектура храмів зазвичай дуже нестандартна і непроста.

Реставраційні та ремонтні роботи в церквах повинні проводити лише ті, хто має певний досвід роботи з такими конструкціями. Сакральні споруди можуть бути історичними пам’ятками або сучасними комплексами, проте в обох випадках займатися будівництвом повинні професіонали.

Реставрація та ремонт. У чому різниця?

Ремонт та реставрація  –  це два різні процеси, що потребують індивідуального підходу. Ремонт храмових комплексів дозволяє змінювати будь-які матеріали та інженерні конструкції. Також ремонтні роботи можуть передбачати повну заміну деталей оздоблення, вікон, тощо.

Реставрація  –  більш складний та довготривалий процес. Для реставраційних робіт підбирають спеціальні матеріали, які б відповідали історичному обліку будівлі. Також реставрація передбачає посилення та покращення конструкцій, проте не дозволяє їх повної заміни та не дозволяє їх прибирати.

Отож, різниця доволі значна. Реставраційні роботи вимагають від будівельників особливих навичок та знань. Реставратори працюють з історичними спорудами довгі роки та намагаються зберегти максимальну кількість деталей. 

Ремонт, на противагу, дозволяє використовувати найсучасніші матеріали та підходити до процесу більш практично. 

Підготовка до ремонту чи реставрації храму

Багато моментів залежить від того, чи церква є пам’яткою архітектури та чи має відповідні дозволи на реставраційні роботи. Проте підготовчі роботи проходять приблизно однаково і у випадку ремонту, і у випадку реставрації. Перед початком будь-яких робіт проводяться:

  • аналіз та детальне обстеження усіх несучих конструкцій;
  • визначення загального стану споруди та усіх її конструктивних елементів;
  • хімічний та технічний аналіз матеріалів, які використовувалися в будівництві раніше;
  • підбір матеріалів та оснащення для проведення ремонтних/реставраційних робіт на основі попереднього аналізу;
  • вибір технологій реставрації/ремонту;
  • створення відповідного звіту;
  • складання списку рекомендацій з ремонтних/реставраційних робіт.

Також важливо звернути особливу увагу на комунікації будівлі, адже від них залежить сухість та міцність фасаду.

І реставрація, і ремонт сакральних споруд вимагає індивідуального та комплексного підходу. Це  –  доволі складі види робіт, від якості яких залежить майбутнє церкви, її безпека та цілісність. Дуже важливо зберегти історичні форми та деталі, утримати дух святості та сакральності.

Саме тому варто звертатися по допомогу до професійних компаній. Отримати детальну консультацію можна за телефоном +38 (097) 992 30 91 або на сайті buduymo.com.ua. Спеціалісти компанії мають великий досвід реставраційних та ремонтних робіт.

Подзвонити