Фасад дому — це зовнішня лицьова його сторона, яка відіграє не лише естетичну функцію, але безпосередньо захищає будівлю від атмосферного впливу та інших зовнішніх факторів. Це може призввести до тріщин та забруднень, а також руйнування дому загалом. Крім цього, негативно може вплинути на підвищення вологості та мікроклімату в середині приміщення. Тому, ремонт та реставрація фасаду є неминучими.

Чим відрізняється реставрація від ремонту?

Ремонт фасаду — це комплекс заходів щодо відновлення естетичного вигляду будівлі або окремих елементів, а також усунення дрібних руйнувань, які можуть створити небезпеку для його мешканців.

Поділяють на два види:

  • Косметичний ремонт не потребує значних будівельних заходів, це більше спрямовано на покращення зовнішнього вигляду будинку.
  • Капітальний ремонт в основному залежить від експлуатаційного стану будівлі, та стану зруйнованості. У цьому випадку можуть бути проведені як укріплювальні заходи, так і вирівнювання швів, штукатурення та фарбування фасаду.

Реставрація фасаду потребує більш масштабних будівельних дій та заходів з метою відновлення та збереження елементів культурної спадщини. До таких заходів належать укріплення будівлі, відновлення пошкоджених чи втрачених елементів тощо.

Тобто, ці фасадні роботи безпосередньо спрямовані на відновлення зовнішнього вигляду екстер’єру.

Включають такі етапи:

  • Видалення з поверхні фасаду залишків старої штукатурки та цементних шарів, які втратили свою міцність
  • Реставрація кладки, що може включати: ін’єктування тріщин, укріплення, заповнення прогалин кладки, шпаклювання.
  • Нанесення штукатурки, або її реставрація
  • Реставрація елементів декору
  • Фарбування фасаду

Ремонт та реставрація — це будівельно-інженерні заходи, які потребують спеціальних знань та досвіду. Важливо дотримуватись усіх норм та етапів, адже від цього залежить довговічність експлуатації будівлі загалом.

Будівельники нашої компанії проведуть усі фасадні роботи, якісно та швидко з довговічною гарантією.

Подзвонити