Дерев’яна підлога – це не що інше, як елемент інтер’єру. Але крім зовнішнього вигляду, підлога відіграє важливу тримальну функцію. Загалом, це багатошарова конструкція, яка встановлюється між поверховим покриттям, шар за шаром. Для верхнього зовнішнього шару найчастіше обирають дерев’яні дошки або паркет. І не даремно, адже ці матеріали вважаються одними із найміцніших. 

Довговічність дерев’яної підлоги перевірена часом, проте царапини, механічні пошкодження, руйнування та стирання зовнішнього шару, на жаль, є неминучим ефектом використання.

Реставрація та ремонт дерев’яної підлоги — це два методи, які допоможуть продовжити її термін експлуатації.

Як це відбувається?

1.Реставрація дерев’яної підлоги — це комплекс заходів, пов’язаних з відновленням зовнішнього вигляду верхнього шару підлоги. Часто це зумовлено механічними пошкодженнями та стиранням покривного шару лаку чи фарби. До них належать:

– шліфування – це перший крок, який передбачає зняття залишків захисного покриття (лак, фарба, віск тощо), щоб надати підлозі гладкої текстури. Цю процедуру можна проводити за допомогою дискового шліфування або барабанного. Останнє буде ефективне для старих покриттів або великих за площею поверхонь.

– нанесення покриття – завершальний і один із найважливіших етапів. Щоб дерев’яна підлога могла прослужити якнайдовше, обов’язково необхідно покрити захисним шаром. Для цього використовують лак чи віск, щоб отримати натуральний вигляд деревини, або фарбу для стилізованого інтер’єру.

2.Ремонт дерев’яної підлоги передбачає більш складні заходи. Зазвичай, причинами ремонту є:

– гниття підлоги

– сильне зношення, яке призвело до локальних тріщин, переломів дошки

– негативного впливу води, що зумовило появу здуття паркету

Перш ніж розпочати ремонтні роботи, слід оцінити масштаби пошкодженої ділянки і з’ясувати чи підлягає вона ремонту. В іншому випадку застосовується заміна всієї підлоги. Таку роботу варто довірити експертам. Адже неправильні заходи можуть надалі призвести до додаткових витрат.

Отже, якщо по оцінках експерта можна відновити частину покриття, тоді варто провести локалізовано ремонт дерев’яної підлоги. Старі пошкоджені дошки чи паркет видаляються, а на їхнє місце встановлюються нові. Після цього проводяться шліфування підлоги, фарбування чи лакування.

Реставрація та ремонт дерев’яної підлоги – це складний та трудомісткий процес, якій вимагає практичного досвіду. Найкраще це довірити майстрам компанії ТехБудДизайн.

Подзвонити