Фасад будинку — це зовнішнє “лице” дому. Так важливо подбати про його оформлення. Екстер’єр дому можна створити за допомогою декоративної штукатурки, яка й досі вважається однією із найпопулярніших та доступних методів оформлення дому.

Існує безліч видів штукатурок фасадів, проте всі вони характеризуються такими перевагами; як:

 • тепло-, звукоізоляція
 • захист стін від протікання, вологості та сирості;
 • морозостійкість;
 • вирівнення швів та нерівностей поверхні;
 • відносно невисока вартість;
 • різноманіття кольорів та текстур.

В будівельній сфері, штукатурку фасадів розділяють за двома типами:

 • Базова, або як ще прийнято називати, нижня штукатурка за допомогою якої вирівнюють стіни для нанесення фінішного оздоблення, наприклад фарби, каменю, вагонки тощо.
 • Декоративна штукатурка надає стіні фактурності та рельєфу, що в сукупності надає красивий та розкішний вигляд будинку. Крім цього, даний вид штукатурки прийнято розділяти за складом виготовлення:
 1. Мінеральна штукатурка, в основу якої входить цемент, відзначається хорошою адгезією паропроникністю, а також відносно недорогою ціною в порівнянні іншими видами. До її недоліків належить висока вага, що створює додаткове навантаження на фундамент та погана еластичність в процесі нанесення.
 2. Силікатна — створена на основі рідкого скла, характеризується високою пластичністю, що дозволяє легко та рівномірно нанести на поверхню. Також, дозволяє стінам дихати та не пропускає вологу. Має високу вартість, яка абсолютно виправдовує себе, оскільки гарантійний термін її становить понад 20 років.
 3. Силіконова штукатурка сьогодні є найкращим варіантом для оздоблення стін, оскільки володіє рядом позитивних якостей. Вона чудово пропускає повітря, стійка до механічних пошкоджень, є еластичною та легкою по своїй структурі. Крім цього, має здатність відштовхувати бруд та пил. Єдиними недоліками є висока вартість.
 4. Акрилова штукатурка створена на основі акрилової смоли (полімерів), відзначається міцністю і довговічністю. До позитивних якостей також належать стійкість до перепадів температур та пластичність. Але варто врахувати, що для фасадних робіт потрібен досвід роботи, адже вона швидко сохне, тому потрібна швидкість та майстерність.

Якщо ви не знаєте яку штукатурка краще обрати, у компанії “ТехБудДизай” вам допоможуть не лише підібрати найкращий варіант, а зроблять усі фасадні роботи швидко та якісно.

Подзвонити