Басейн давно перетворився з елемента розкоші в звичайну конструкцію, яку можна побачити на території сімейного подвір’я. Проте влаштування басейнів досі потребує певних знань та навичок. Існує багато типів таких конструкцій. І всі вони мають свої особливості та специфіку.

Головні види басейнів та їх особливості

Басейни можуть бути такими, які можна використовувати круглий рік або лише посезонно. Також конструкції можуть відрізнятися способом циркуляції води. Отож, в залежності від цього фактору, можна виділити два основні типи басейнів:

  • переливні;
  • скімерні.

По всьому периметру переливних конструкцій влаштовують спеціальний жолоб. Вода переливається з-за краю басейну в цей жолоб, а далі вона потрапляє до спеціального резервуару. З цієї ємності для накопичення вода прямує на фільтри та до відсіку дезінфекції. 

В залежності від комплектації басейну, вода перед потраплянням назад до основної чаші проходить процес нагрівання. Далі вона проходить через форсунки і знову наповнює басейн. 

Форсунки потрібно розташовувати рівномірно по всьому дну. Таким чином очищена вода буде поступати рівномірно, а температура буде підтримуватися по всьому периметру. Будівництво переливних басейнів може коштувати дещо дорого, але сама система досить довговічна та сучасна.

Скімерні басейни відрізняються від переливних тим, що рівень води в них не перевищує 10 сантиметрів до краю, а її забір проходить з допомогою скімерів  –  спеціальних пристроїв. Скімери розташовуються на стінках басейну, ближче до краю, щоб забирати найбруднішу воду. 

Для покращення якості води також встановлюють злив на дні. Він дозволяє очистити ще й водні маси внизу. Постійний рівень води в басейні підтримує поплавковий клапан. Після проходження по скімерах вода підігрівається та повертається в басейн через форсунки.

Скімерні конструкції мають нижчу ціну та чудово підходять для невеликих об’ємів. Проте там, де басейн розрахований на велику кількість людей та часте використання, краще обирати переливні конструкції. Вони забезпечують краще та ефективніше очищення.

Обидва типи басейнів можуть бути відкритими та закритими, тобто розташовані на відкритому повітрі або в будівлі. 

Види чаш для басейнів

Від чаші для басейну залежить його зручність та довговічність. Саме тому важливо обрати правильний матеріал для її будівництва.

Перший популярний варіант  –  це бетон. Він підходить для влаштування масштабних та компактних об’єктів. Бетон підходить для облицювання будь-якими матеріалами. Це може бути керамічна плитка, мозаїка, тощо. Також матеріал підходить для втілення найскладніших конструкцій. Він підходить для будівництва чаш нестандартних форм та різних об’ємів.

При використанні бетону варто слідкувати за дотриманням усіх пропорцій, технологій та стандартів якості. Також варто прослідкувати, щоб зимові морози на відкритому просторі не призвели до пошкодження чаші.

Другий популярний матеріал  –  це спеціальний кок-поліестер. Він активно використовується в США, а тепер і в Україні. Це довговічний матеріал, з якого легко будувати басейни, оскільки не треба чекати усадки та просихання. Такий матеріал сам по собі має естетичний вигляд та гладку текстуру, тому не потребує додаткового оздоблення чи фарбування.

Чаші з кок-поліестру легко монтуються, проте технологія влаштування все рівно потребує специфічних знань. Тому варто звернутися до спеціалістів, які допомогли б обрати правильний матеріал та конструкцію для басейну. Зробити це можна за телефоном +38 (097) 992 30 91 або на сайті buduymo.com.ua.

Подзвонити