Сучасні сходи  –  це не лише практична конструкція, але й окраса будь-якого інтер’єру чи екстер’єру. Вони повинні бути міцними та безпечними, але створеними з екологічного матеріалу високого рівня естетичності. Щоб обрати правильний варіант, варто ознайомитися із видами таких конструкцій.

Головні типи сходів в залежності від конструкції

Конструкція сходів може бути різною. Все залежить від архітектурних особливостей будівлі, інтер’єрних рішень, тощо. Проте найбільш популярні варіант  –  це:

  • спіральні/гвинтові конструкції;
  • сходи на больцах;
  • маршові конструкції.

Спіральні або гвинтові конструкції найчастіше можна зустріти в місцях, де недостатньо простору для більш габаритних форм. Також їх часто використовують в будівлях особливого архітектурного стилю, як то барокко або неокласицизм. Такий варіант виглядає дуже естетично та дозволяє зробити невеликий спуск/підйом до горища чи цоколя.

Сходи на больцах  –  це вироби, які монтуються впритул до стіни та використовують її як основну опорну конструкцію. Це зручний варіант для тих, хто не бажає монтувати гвинтові сходи, але місця в приміщенні не так багато. Такі вироби компактні, міцні та довговічні.

Маршові сходи в будівлях зустрічаються найбільш часто. Все завдяки тому, що вони дуже зручні у використанні та мають безліч варіацій у плані конструкції. Такі вироби легко “підігнати” під особливості будинку. Якісні маршові сходинки створюють з урахування біомеханічних особливостей руху, як то зручна висота підйому ноги, відстань між кроками, тощо.

Маршові конструкції можуть мати сходинки закритої та відкритої конструкції. Для кріплення використовуються тятиви та іноді косоури. Для зручності між сходовими секціями можна вмонтувати майданчик.

Види сходових конструкцій в залежності від матеріалу

Для виготовлення сходів найчастіше використовуються такі матеріали, як дерево, різні типи металу, камінь (в тому числі й штучний), бетон та скло. 

Дерево  –  розкішний та естетичний матеріал. Найміцніші сходи роблять із дуба та подібних твердих порід (вільхи, ясена, тощо). Сама по собі текстура дерева виглядає елегантно, тому часто такі сходи не фарбують. Їх просто покривають захисними оліями та лаками, щоб захистити від агресивних хімічних факторів та шкідників.

Вироби з дерева краще встановлювати там, де вологість повітря в приміщенні не перевищує 60%. Такий матеріал любить тепло та сухість, тому не варто використовувати його в неопалювальних тимчасових будівлях.

Металеві сходи також користуються великою популярністю завдяки своїй довговічності та міцності. Найчастіше з такого матеріалу виготовляють спіральні конструкції або сходи на больцах. Якісний метал не боїться температурних перепадів та вологи, проте варто обирати варіант із нержавіючої сировини або використовувати якісне антикорозійне покриття.

Кам’яні та бетонні сходи влаштовують не лише всередині приміщення. Вони ідеально підходять для побудови ганків, терас, тощо. Це міцні та важкі конструкції, здатні прослужити століття. Для естетичності їх викладають керамогранітом, різними видами плитки або просто шліфують та лакують. 

Скло  –  специфічний матеріал, проте дуже красивий. Його активно використовують для створення авангардних та модерністичних конструкцій. Сходи з триплексного скла та міцної арматури будуть естетичним та міцним, проте недешевим рішенням.

Обрати правильний матеріал та конструкцію для сходів непросто. Завжди краще звернутися до спеціалістів, які мають досвід та можуть порадити оптимальний варіант. Отримати професійну консультацію можна за номером +38 (097) 992 30 91 або на сайті buduymo.com.ua.

Подзвонити