Реставрація будинку, споруди, які належать до пам’яток архітектури або ж мають культурне значення для громади чи всього населення, потребує особливого підходу. Тут важливо відновити автентичний вигляд об’єкту загалом та окремих деталей. Крім цього, реставраційні роботи, потрібні для того, щоб продовжити експлуатаційний термін споруди та зберегти її для майбутніх поколінь.

Які види робіт для відновлення пам’яток архітектури проводять та у чому ж їх відмінність? Отже, на законодавчому рівні існують різні охоронно-реставраційні методи, спрямовані на збереження цілісності історичних споруд, проте кожен з них відіграє свою функцію. До головних методів належить:

  1. Консервація – це один із методів, який застосовується лише до пам’яток архітектури, а особливо до будівель, які несуть історико-культурну цінність. Його завданням є укріпити усю конструкцію та відновити архітектурні елементи. Важливо зазначити, що консервацію проводять для об’єктів у дуже пошкодженому та зруйнованому стані. Ці заходи потребують обов’язкового контролю архітектора-реставратора.
  2. Реставрація – це метод, спрямований на відновлення зовнішнього вигляду будинку, споруди чи будь-якого іншого об’єкта культурної спадщини. Власне, цей метод пов’язаний з відновленням первісного вигляду як зовні, так і всередині будівлі.
  3. Ревіталізація – це по суті реставрація будинку, споруди, елементів фасаду тощо з метою пристосування їх до загального благоустрою місцевості, тобто відновлення архітектурного ансамблю.

Щоб провести будь-які охоронно-реставраційні роботи необхідно здійснити інвентаризацію та аналіз поточного стану, діагностику, розробку послідовності та технологію ремонтних робіт, і нарешті, підбір відповідних матеріалів.

Компанія “ТехБудДизайн” – це будівельні експерти, яким можна довірити будь-які реставраційні роботи по збереженню пам’яток архітектури. Так, на фото ви можете побачити приклад нашої роботи, а саме Михайлівський собор у м.Києві.  

Подзвонити