Корись гарячого пару була доведена вже дуже давно. У країнах з абсолютно різним кліматом та традиціями є схожі об’єкти, які забезпечують не лише гігієнічні потреби, але й розслаблення та оздоровлення. Турецький хамам, українська лазня, європейська сауна  –  усі ці приміщення мають одну ціль. Проте виглядають та функціонують зовсім по-різному.

Дуже часто лазню або хамам будуть не лише для комерції, але й для приватного користування. В обох випадках варто знати основні нюанси та особливості будівництва. 

Основні етапи будівництва лазні

Лазні, хамами та сауни  –  це різні об’єкти з точки зору генерації пару та архітектурного оформлення. Проте будівництво кожного з них передбачає дотримання однакових норм та правил. Якщо не заглиблюватися в деталі, створення будь-якого місця з вказаних вище складається з таких етапів:

  1. Створення якісного фундаменту, його підготовка та гідроізоляція.
  2. Будівництво стін та даху.
  3. Формування вентиляції та проведення інших інженерних комунікацій.
  4. Внутрішні роботи: оздоблення, тощо.

Оскільки лазня  –  це місце, де важливо підтримувати стабільну високу температуру, варто потурбуватися про правильну тепло- та гідроізоляцію. У випадку з такими об’єктами кількість вологи завжди велика, тому необхідно правильно вибрати матеріали. Перед будівництвом варто порадитися зі спеціалістами, які могли б знайти оптимальне рішення з урахуванням архітектурних особливостей об’єкта, а також кліматичних факторів та умов його використання.

На що звернути особливу увагу?

Перед тим, як зводити лазню або хамам, варто замовити детальний план об’єкту. Це потрібно для того, щоб розрахувати поточні витрати та створити чіткий бюджет. Також план необхідний, щоб дотримуватися всіх правил безпеки та санітарних норм. Проект дозволяє визначити площу об’єкту з розрахунком на кількість осіб, правильно розташувати сантехнічні вироби, тощо.

Звісно, внутрішнє оформлення хамаму і тої ж лазні  –  дві абсолютно різні речі. В першому випадку необхідно обирати кераміку, в іншому  –  знайти правильну деревину. Та обидва варіанти потребують правильних матеріалів, які б витримували високі температури, вплив вологи та могли накопичувати тепло.

Ще один важливий момент  –  це загальна площа приміщення. Спеціалісти рекомендують робити її достатньо великою, щоб в лазні нормально функціонувала вентиляція та було достатньо повітря. Також варто подумати про кімнату відпочинку та місце розташування парового обладнання.

Особливу увагу варто приділити електричним елементам. Якщо в лазні є освітлювальні та інші прилади, необхідно потурбуватися про правильне заземлення. Халатність у таких вологих приміщеннях може призвести до смертельних випадків. 

Будівництво якісної, а головне  –  безпечної, лазні потребує певних знань та зусиль. Зробити це самостійно можна, проте чи буде це вигідно в перерахунку на втрачений час та зусилля? Іноді краще звернутися до спеціалістів. Зробити це можна за телефоном +38 (097) 992 30 91 або через сайт buduymo.com.ua.

Подзвонити