Створення надійної гідроізоляції – одне з головних завдань в процесі будівництва. Навіть невелика кількість вологи може значно скоротити термін експлуатації стін, даху та навіть фундаменту. Вода не лише поступово нищить структуру бетону, цегли, тощо. Вологі тріщини – ідеальне місце для появи плісняви та грибку.

Вибір методу та матеріалу для захисту від вологи залежить від особливостей будівлі та конкретної частини конструкції. Так, гідроізоляція фундаменту потребує використання одного типу матеріалу, а гідроізоляція даху кардинально іншого.

Обмазувальна гідроізоляція

Такий матеріал має структуру рідкої глини або шпаклівки. Його активно використовують як для зовнішніх, так і для зовнішніх робіт. Це може бути гідроізоляція підлоги, стін, рідше – фундаменту. Також, обмазувальні суміші використовують для ізоляції швів, стиків, тощо.

Матеріали такої ізоляції вирізняються високим рівнем еластичності. Вони утворюють рівномірний та щільний шар на поверхнях, який не дозволяє воді потрапляти всередину. Це може бути:

  •         Фарбувальні суміші. Мають високий рівень захисту від вологи. На них не впливають прямі сонячні промені.
  •         Бітумні мастики. Вирізняються високим рівнем адгезії та еластичністю.
  •         Полімерні суміші. Мають довгий термін придатності, не втрачають форму через вплив атмосферних факторів.

Обмазувальна гідроізоляція фундаменту має одну з ключових переваг  – ціна. Вона обходиться дешевше, ніж рулонна або проникаюча.

Рулонна гідроізоляція та її особливості

Такий тип гідроізоляції монтується методом обклеювання. Рулони вкладаються в один або кілька шарів – усе залежить від типу будівлі та місця ізоляції. Перед тим, як наклеювати матеріал, під нього монтують спеціальну основу з картону, склотканини, тощо.

Рулони підходять для гідроізоляції підлоги, підвальних приміщень, фундаменту та навіть стелі. Її можна монтувати під різним кутом та в різному положенні. Головні матеріали:

  •         Бітум. Підходить для вкладання на даху, а також для фундаменту.
  •         Полімери. Основа такої ізоляції – армований поліетилен. Більше підходить для покрівельних робіт та підлоги.

Вибір матеріалу залежить від того, як часто він буде стикатися з великою кількістю вологи та у яких умовах він буде монтуватися. Для гідроізоляції підвалу, наприклад, більше підходить бітум, адже він доволі пластичний.

Характеристики проникаючої гідроізоляції

Проникаючі гідроізоляційні матеріали ідеально підходять для захисту бетонних та цегляних стін від вологи. Вони буквально «проникають» в бетон, змішуються з ним та створюють нерозчинні хімічні сполуки. Саме так з’являється додатковий захист від води. Середній показник проникаючої здатності – 15-20 см.

Подібні матеріали заповнюють щілини та капіляри, які утворюються в бетоні чи подібних матеріалах. Вони утворюють міцні кристалічні структури, завдяки чому підвищується рівень вологостійкості та морозостійкості. Склад гідроізоляції може бути різним, але він обов’язково передбачає використання кварцевого піску та активних хімічних добавок.

 

Подзвонити