Гідроізоляція та дренаж — це частини комплексної системи будівельних робіт, завдання якої захист будівлі та прибудинкової території від негативного впливу грунтових, дощових та інших вод. Саме така система повинна забезпечувати сухість будинку, що дуже важливо для цілісності та довговічності фундаменту, стін і підлоги.

При плануванні будь-якої споруди дренажні та гідроізоляційні системи враховуються обов’язково. Інженери уважно досліджують ділянку, грунт та навіть кліматичні умови, а вже на основі цього створюють проект. 

Чому гідроізоляція і дренажна система це дійсно важливо?

Яким би якісним, екологічним та довговічним не був матеріал фундаменту та стін, фактори довкілля та клімату мають неймовірну руйнівну силу. Іноді вони знищують матеріали поступово, іноді — за короткий термін. 

Так чи інакше, а завдання будівельних інженерів — позбутися згубного впливу вологи або хоча б мінімізувати його. Вода та висока вологість призводить до того, що залізні складові конструкції, її арматура піддаються корозії та дуже швидко втрачають свою міцність. Вони більше не можуть витримувати навантаження, так само як зруйнований фундамент. 

Гідроізоляція та дренаж доповнюють один одного, тому комплексність системи має таке велике значення. Дренаж повинен ефективно та швидко відводити будь-які об’єми опадів, а гідроізоляція — захищати будівлю від вологи. Іншими словами, дренаж зупиняє воду на шляху до будинку та перенаправляє потоки, а гідроізоляція захищає від впливу вологи, що залишається навіть після відведення.

Отож, єдиний надійний спосіб запобігти промоканню та проривам — правильно обрати та змонтувати гідроізоляцію і дренажну систему. Якісні сучасні матеріали (проникаючі розчини, обмазувальні розчини, тощо) здатні створити герметичний водонепроникний бар’єр і всередині будинку, і зовні. При цьому, волога всередині не буде консервуватися та накопичуватися. А це є чудовим захистом від плісняви та грибків.

Як обирати гідроізоляційні та дренажні системи?

Сучасні виробники пропонують кожного року нові рішення в цій сфері. Кожен варіант має суттєві переваги, проте і певні недоліки. Крім того, навіть найкраща система може виявитися неефективною, якщо вона не підходить під конкретні вимоги експлуатації споруди. Тому при виборі матеріалу для гідроізоляції окремо та систем загалом варто звернути особливу увагу на такі фактори:

  • Час проведення гідроізоляційних та дренажних робіт. Дуже багато матеріалів мають строгі вимоги до використання та дуже специфічні технології монтажу. Відповідно, сезон проведення будівельних робіт дуже впливає на вибір сировини. Найкращим рішенням для екстремальної спеки чи морозів буде продукція з широким діапазоном температур застосування.
  • Умови використання. Дуже важливо враховувати нюанси довкілля, кліматичних умов, тощо. Вибір системи повинен мати за базу середню кількість річних опадів, рівень грунтових вод, наявність впливу морської води та агресивних хімічних факторів, тощо. Навіть якщо десь поблизу споруди є стокові води промислових об’єктів, важливо це врахувати та обрати правильний стійкий матеріал.
  • Місце та нюанси частини споруди, де монтується система. Від того, з якого матеріалу побудований фундамент чи де саме проводиться дренаж, залежить його тип, розміри та інші особливості. Тому це варто враховувати.

Провести аналіз усіх цих моментів та самостійно створити ефективний проект практично неможливо. Рано чи пізно вам все одно знадобиться допомога професійних інженерів. І ми з великим задоволенням проконсультуємо вас з приводу наших послуг. Вам достатньо зателефонувати за номером +38 (097) 992 30 91 або зробити замовлення на сайті buduymo.com.ua.

Подзвонити