Фальцева покрівля – сучасний спосіб влаштування даху. Такий матеріал має довгий термін експлуатації, витримує великі кліматичні та механічні навантаження, дозволяє створити покрівлю будь-якої складності. Також при правильному монтажі така покрівля забезпечує повну герметизацію на довгі роки.

Фальцева покрівля створюється з найдених сталевих листів із цинковим та полімерним покриттям. Рідше використовують міда або алюміній. Назву вона отримала від способу кріплення, а саме замків-фальців, які підбираються під напрямок стиків листів. Фальці можуть бути подвійними, вертикальними, тощо. Усе залежить від типу покрівлі та ваги листів сталі. Фальці забезпечують ідеальну герметизацію та міцність.

Особливості монтажу фальцевої покрівлі

Якщо говорити простими словами, то процес влаштування виглядає так:

  • Листи сталі або інших матеріалів розрізають на аркуші потрібного розміру та форми.
  • Закріплення аркушів за допомогою фальців.

Проте сам процес набагато складніший та має більше етапів. Так, наприклад, спочатку на крокви кріпиться спеціальна обрешітка. ЇЇ виготовляють з рейок з кроком не менше 20 см. Така обрешітка просто необхідна для збереження форми даху та попередження резонування металу. Якщо обраний матеріал дуже важкий, обрешітка може бути суцільна.

Перед тим, як почати монтаж безпосередньо покрівельного матеріалу, необхідно створити тепло- і гідроізоляцію для ската. Майстри готують риштування, обробляють її антисептиками та рідинами для захисту від вогню, створюють надійні теплоізоляційні та гідроізоляційні системи. 

Уже після цього починається процес монтування фальцевої покрівлі. Нарізані за кресленням листи металу обробляють, загинаючи крайки під фальц. Важливо, щоб цим займалися спеціалісти, адже мінімальна помилка в замірах призведе до того, нарізані листи доведеться просто викинути. 

Далі аркуші виносять на скат і починають кріпити до риштування з використанням кламерів. Якщо скат має довжину більше 10 метрів, необхідно підібрати спеціальні рухливі клямери. Такі деталі дозволяють підлаштуватися під перепади температури і компенсувати деформації та зміни металу.

З’єднання аркушів металу з допомогою фальців відбувається з використанням спеціальної машинки. Лише так можна надійно загнути та закріпити замки-фальці. Іноді загинання проводять з використанням пасатижів, проте це довго, неефективно та ненадійно. Щоб додатково ізолювати шви поєднання, їх заливають герметиком на силіконовій основі. Таким чином можна отримати стовідсоткову герметизацію.

Ще один важливий момент – це комунікації. На дах виходять вентиляційні труби, димоходи, тощо. Їхні розміри та розташування треба обов’язково враховувати при монтажі. Тому майстри на перших етапах лишають отвори під комунікації, а потім обробляють усі стики та шви герметиком, еластичними проходками, тощо.

Висновки

Отож, фальцева покрівля – чудове рішення для будь-якої будівлі. Проте важливо знайти майстрів, які мають достатньо досвіду і знань для правильного монтування. Мінімальне відхилення від технології призведе до того, що дах буде ненадійним та швидко втратить герметичність. 

Професіонали підберуть правильний матеріал, фальці, герметик та проведуть роботи швидко, надійно, безпечно. Тому замовляйте матеріали через сайт pokrivlya.com та отримуйте детальну консультацію від спеціалістів.

Подзвонити