Дренажні роботи проводять на будь-яких ділянках, які хоча б мінімально використовуються людиною. Вони потрібні в будівництві житлових будинків, дач, адміністративних споруд. Без дренажу неможливо зберегти здоров’я та родючість полів.

Системи дренажу можуть бути різними. Про те, для чого вони потрібні та які варіанти пропонують сучасні виробники, варто поговорити більш детально.

Навіщо потрібно проводити дренажні роботи?

Головне завдання будь-якої дренажної системи – відведення зайвої вологи. Такі роботи проводяться як на житлових, так і на господарських ділянках. Вони необхідні не лише для збереження цілісності будівель, але й для збереження родючого грунту, рослинності, тощо.

Також дренаж потрібен для збереження зручності, комфорту та елементарної чистоти ділянки. Правильне відведення вологи дозволяє мати суху ділянку зі здоровими рослинами та міцними будівлями.

Які типи дренажних систем використовуються сьогодні?

В останні роки існує два основних типи дренажних систем:

  • поверхневі;
  • глибинні.

Безумовно, кожна окрема система має свої особливості та конструктивні відмінності, проте за загальними принципами усю таку продукцію можна поділити саме на вказані дві групи.

Поверхневі системи дренажу можуть мати лінійний або точковий водозбір. Як зрозуміло із назви, такі вироби створені для відведення великих мас опадів з конкретної поверхні. Це може бути вода, що утворюється внаслідок дощів, накопичення та танення снігу, тощо. 

Глибинні системи дренажу працюють не з поверхневою вологою, а з глибинними масами. Такі вироби потрібні, якщо треба позбутися надлишку вологи з грунту. Такий надлишок може сформуватися за рахунок присутності грунтових вод або сильних атмосферних опадів. 

Поверхневі дренажні системи та їх особливості

Поверхневий дренаж відрізняється не лише цілями використання, але й способом збору вологи. Лінійні водозбори підходять для ділянок з тяжкими видами грунту та глиною, які накопичують вологу і дуже важко її відпускають. Також вони стануть чудовим рішенням у випадках, коли схил ділянки має кут більше, ніж 3°. 

Лінійний водозбір може не лише відводити вологу, але й захищати родючі шари грунту від вимивання. Він буде корисним, якщо в регіоні дуже часто йдуть дощі та буває велика кількість інших атмосферних опадів. Якщо дренаж встановлюється на ділянці із житловими приміщеннями, кращим місцем розташування стане територія вхідної групи.

Точковий водозбір передбачає встановлення окремих дощоприймачів там, де накопичується найбільша кількість опадів. Такі деталі поєднуються з центральною трубою водовідведення. Це може бути місце розташування водостічної труби, водопровідних систем, а також на низинних ділянках. Важливо підібрати ефективний приймач з додаткоми сифоном, щоб ізолювати не лише вологу, але й неприємні запахи.

Глибинні системи дренажу

Закритий глибинний дренаж потрібен для ділянок зі складним рельєфом та геологічними умовами. Дренажні труби таких систем вкладаються під кутом та поєднуються з водоприймачами. Весь дренаж включає:

  • колекторний колодязь; 
  • траншеї глибиною в 20-30 см; 
  • піщану подушку для труб;
  • оглядові колодязі;
  • геотекстильне обгортання;
  • гравійну та піскову подушки;
  • власне, труби.

Для глибинного дренажу краще використовувати полімерні труби. Вони краще витримують навантаження, а також дію хімічних реакцій.

Самостійно встановити якісний дренаж практично неможливо. Краще звернутися до спеціалістів за телефоном +38 (097) 992 30 91 або замовити послугу через сайт buduymo.com.ua.

Подзвонити