Самооновний бетон чи бетон з “підсвіткою”, прозорий алюміній чи прозорі сонячні панелі? Ми не жартуємо, це все вже існуючі технології. Розказуємо.

Бетонні конструкції з часом покриваються тріщинами, які не зникають без втручання будівельників. Проте самооновний бетон – нове рішення безкінечних ремонтних робіт. Цей бетон – це суміш звичайного бетону та специфічних бактерій. В контакті з водою, бактерії розростаються та заповнюють весь вільний простір – тобто ті самі тріщини.

А як щодо бетону, що світиться? Тут все простіше – в суміш додається спеціальна люмінесцентна суміш і voila. Візіонери вже бачать автотраси з такого бетону, що освітлюють самі себе! Зараз же технологія використовується переважно з дизайнерською метою урізноманітнити дизайн.

Прозорий алюміній – чи не найоригінальніша розробка. Суміш порошків алюмінія, нітрогену та кисню піддають шаленому тиску, після чого кілька діб випалюють в печах за температури вище 2 000 градусів Цельсія. Після таких маніпуляцій суміш твердішає та стає прозорим. В кінці матеріал піддають полірувальній обробці, щоб прибрати оптичні викривлення. Таке “скло” – новий крок в технології прозорих конструкцій. Спектр застосування – від скла в акваріумах чи ударостійкого скла, до будівництва глибоководних батискафів.

Інша технологія прозорості – прозорі сонячні панелі, це давно очікуваний винахід. Така панель-вікно пропускає сонячні хвилі довжиною більше 650 нм. Всі інші воно “поглинає” та передає на спеціальні комірки по краях панелі, які перетворює хвилі на сонячну енергію. Тож вже скоро вікна у вашому офісі будуть чи не найоригінальнішим технологічним рішенням в проекті, а енергоефективність вийде на новий порядок.

А доки ці технології входять на наш ринок, пропонуємо свої послуги з установки сонячних панелей чи бетоноробіт. Телефонуйте +38 (095) 110 68 99

Подзвонити