Сьогодні житлове будівництво дуже різноманітне. Відрізняються розміри споруд, використані матеріали, форми покрівель та архітектурні стилі будинків.

Вибір форми та матеріалу покрівлі визначається ще на етапі проектування майбутнього дому. Тому сьогодні ми розглядаємо види покрівель та навантаження, яке необхідно врахувати при їхньому зведенні.

В залежності від основного призначення покрівля може бути плоскою або скатною. На плоскій покрівлі може розміщуватися відпочинкова зона або сад. Скатна покрівля може передбачати створення додаткової житлової площі або для інших господарських потреб.

Поговоримо більш детально про основні види скатних дахів. Отже, вирізняють односхилі, двосхилі, вальмові, мансардні, шатрові та багатощипцові.

Односхилі покрівлі застосовуються до будівель із невеликою загальною площею, частіше для господарських споруд. Кут нахилу конструкції не перевищує 4-6°. До основних переваг такого даху відносять простоту монтажу та економію на покрівельних матеріалах.

Одними з найбільш функціональних та надійних є двоскатний дах. Це найкраще рішення для будинків із невеликою та середньою загальною площею. Правильний монтаж двосхилої конструкції дозволяє розподілити вітрове та снігове навантаження. До переваг тут однозначно відноситься можливість створення горищного приміщення або житлової зони та спрощені вимоги до покрівельного матеріалу.

Для будівель із великою загальною площею рекомендується монтаж вальмової покрівлі. Такий дах являє собою конструкцію із чотирьох площин: 2 трикутні та 2 у формі трапеції. Тут також додаткова можливість побудови горища, проте необхідне додаткове водовідведення для запобігання попадання вологи між стиками площин. Монтаж вальмової покрівлі більш трудомісткий.

Мансардна покрівля походить від двосхилої, проте кожний схил конструкції є ламаним. Кут нахилу нижніх площин більший від верхніх, це дозволяє створити повноцінне житлове приміщення.

Одними із найскладніших у монтажі покрівель вважається багатощипцова або конвертна. Унікальний зовнішній вигляд такого даху полягає у 4-х двосхилих конструкціях, що об’єднуються в одну. Для цієї покрівлі найчастіше використовують м’яку черепицю.

Шатрова покрівля та являє собою 4 скати трикутної форми, що з’єднуються у формі піраміди під досить великим кутом нахилу для рівномірного розподілу навантаження. Така покрівля є досить рідкісною, адже може монтуватися лише на будівлях у формі квадрата із рівними по довжині стінами.

Обираючи матеріал для покрівлі варто пам’ятати, що всі матеріали мають рекомендовані кути для монтажу.

Матеріал Кут нахилу
Фальцева покрівля 18-30
Профнастил 8
Металочерепиця 30
Руберойд 5
Шифер 20-35

 

Обираючи конструкцію важливо також врахувати загальну площу будівлі та планове навантаження на покрівлю. Тому звертайтеся до професіоналів, що допоможуть вам обрати форму і матеріал та якісно виконають всі роботи пов’язані із монтажем покрівлі та проектуванням.

Будуйте власний дім разом з ТехБудДизайн.

Подзвонити